NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Czeski producent ARIES rozszerza swoją ofertę o produkty ortopedyczne.

2018-08-13 08:54:00

Firma Aries, zajmująca silną pozycję w dziedzinie kompresji medycznej i sportowej, rozszerza swój asortyment o linię produkcyjną opasek ortopedycznych, którą odkupił od Bandage s.r.o w kwietniu tego roku,stając się 100% właścicielem. Rozszerzenie produkcji w wyroby ortopedyczne skutkowało dostosowaniem logo firmy. Nowe logo marki ARIES przez wyrażenie PRODUKTY MEDYCZNE(MEDICAL PRODUCTS), najlepiej odzwierciedla główny kierunek produkcji.

„W dziedzinie medycznych pończoch uciskowych zajmujemy stałe miejsce na rynkach krajowych i zagranicznych, a także dążymy do ciągłej innowacyjności i poprawy naszych produktów. Cały proces produkcyjny jest certyfikowany normą ISO 9001: 2015, a produkty uciskowe dodatkowo posiadają certyfikat RAL. Ponieważ obszar produkcji medycznej jest naszym dominującym segmentem,strategiczną decyzją było, aby rozwinąć swoją ofertę spółki pod względem większej liczby produktów medycznych - opasek ortopedycznych, logiczną konsekwencją tego kierunku” mówi właściciel i prezes ARIES, Ing. Ladislav ŠULC.

Firma ARIES jest firmą rodzinną. Na początku działalności była to produkcja wyrobów pończoszniczych, ale dzięki innowacyjnemu i progresywnemu podejściu właściciela wkrótce rozszerzyła produkcję o wyroby wspierające, później także o wyroby kompresji medycznej Avicenum. Ofertę firmy rozszerzyła odnosząca sukcesy sportowa marka specjalistycznych produktów kompresyjnych ROYAL BAY.

Już w trakcie 2017 roku, zarząd zdecydował się na specjalizację produktów, które przynoszą szczególne korzyści dla zdrowia użytkownikom, i zaprzestał produkcji standardowych wyrobów pończoszniczych. Następnie wprowadził nową linię produktów Avicenum FASHION, która łączy w sobie elementy mody i wpływ profilaktyki zdrowotnej. „Wszystkie produkty Aries dbają o zdrowie swoich użytkowników od profilaktyki do mocno wspieranego leczenia przez medyczne pończochy uciskowe,” dodaje Šulc .

Zarząd ARIES ponownie rozszerza segment medycznej produkcji kupując Bandage s.r.o, a w parze z tym krokiem postanowił również zaktualizować przypis z oryginalnego logo firmy VITALITY TEXTILES na MEDICAL PRODUCTS. „Z produkcją wyrobów medycznych wiąże się wiele specyficznych metod produkcji, certyfikacji i zatwierdzania legislacyjnego produktów w Państwowym Instytucie Kontroli Leków,który kontroluje bezpieczny wpływ na ogólny stan zdrowia. Produkcja ta jest przedmiotem szczególnego nadzoru, który zaostrzy się jeszcze bardziej w przyszłości. Czułem się zobowiązany, aby umieścić bardzo wyraźny przekaz, że ARIES jest producentem wysokiej jakości produktów medycznych” mówi właściciel firmy, który również jest w dużym stopniu zaangażowany w strategię marketingową firmy.

„ Zmiana logo ARIES zaczyna stopniowo wizualnie odzwierciedlać się we wszystkich nowych materiałach, które firma będzie wprowadzać do obrotu. Wraz z tą zmianą Zarząd zdecydował się na jednoznaczne wizualne oddzielenie produktów marek Avicenum, Avicenum FASHION i ROYAL BAY od marki firmy, która obecnie staje się tylko nadrzędną umbrella brand gwarantując najlepszą jakość produktów w zakładzie produkcyjnym w Vrchlabí”, uzupełnia dyrektor marketingu spółki.

Wśród marek ARIES także posiada markę biznesową ARIES MEDISHOP ,w ramach której prowadzi swoją działalność w formie sklepu internetowego.

ARIES POLSKA Sp. z o. o. jest spółką zależną czeskiego producenta ARIES a.s, i częścią składową holdingu. Na polskim rynku prowadzi działalność usługodawczą od 2009 roku.

Kontakt: W celu uzyskania dalszych informacji ,prosimy zwrócić się do Marketing Manager firmy, mgr inż. Wiolety Wintoniak- wintoniak@aries.eu, tel.665331336.

 

 

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: